יסודות אינדיקטורים למסחר למתחילים בקריפטו

אולי שמעתם ששווקי המטבעות הקריפטוגרפיים הם הסביבה המושלמת עבור סוחרים קצרי טווח. ניתן לנצל את התנודתיות המדהימה של השווקים כדי להשיג רווחים גדולים. במאמר זה, אני רוצה לדבר על היסודות של מדדי המסחר.

אבל ראשית, מה הם אינדיקטורים למסחר? אינדיקטורים למסחר הם כלים העומדים לרשות האנליסטים והסוחרים לזיהוי הזדמנויות בשווקים. כלים אלה מאפשרים לנו, סוחרים, להבין את השווקים במידה מסוימת ולהשתמש בהבנה כדי למצב את עצמנו לפעולת מחירים עתידית.

לפני שנמשיך הלאה, אני רוצה להדגיש שאקפיד על היסודות המלאים של המסחר בקריפטוגרפים והמדדים החשובים במאמר זה.. 

היסוד לניתוח שוק

מניסיוני למדתי שה- הדבר החשוב ביותר שאתה, כסוחר, צריך ללמוד הוא מבנה השוק ואיך המחיר מתנהג. זהו, לדעתי, היסוד לניתוח תרשימים עליו יתאגר ויבנה שאר הידע שלך.

החוויה המוקדמת שלי

הרשה לי לפרט את הנקודה הזו באנלוגיה אנקדוטאלית אישית. כשהתעניינתי בשווקים, באופן טבעי נמשךתי למסחר. לאחר שביצעתי כמה עסקאות אקראיות התברר שאני לא יודע דבר על חיזוי, מסחר או ניתוח שוק.

אז ניגשתי לשים יד על כמה ספרים בנושא ניתוח טכני. בין שני הספרים הראשונים שקראתי היו ניתוח טכני של השווקים הפיננסיים מאת ג’ון ג’יי מרפי ו ניתוח טכני: המשאב השלם לטכנאי השוק הפיננסי.

למדתי את כל הכלים הנפוצים העומדים לרשות אנליסט טכני באמצעות ספרים אלה. חמושים בידע החדש שלי הייתי מוכן לשלוט בשווקים ולהיות מיליונר. אבל כפי שאתה יכול לנחש, התברר שזה היכולת להשתמש במדדי המסחר הללו ללא שום הקשר פירושה לחלוטין דבר.

הרגשתי מבולבלת עוד יותר. כאן חשבתי שאני יודע לקרוא ולהבין את השווקים, אבל הייתי חסר מושג באותה מידה. יכולתי להשתמש בכלים כדי להסיק כמה מסקנות, אבל זה לא עשה שום דבר כדי לספק לי את ההקשר הדרוש לי כדי להבין את השווקים. ומכיוון שלא באמת הבנתי את השווקים, לא יכולתי באמת לסחור, לפחות לא ברווחיות.

לא ידעתי, הכלים הללו בבידוד לא פירושם דבר. אתה יכול ללמוד להשתמש בפטיש, אך רוב הסיכויים שלא תוכל לבנות סככה רק בגלל שהבנת איך עובד פטיש.

הבנה הוליסטית של השווקים

אולי שמעתם על כלי פיבונאצ’י. זהו כלי מדידה המשמש את אנליסטים של התרשימים. זה כלי חשוב מאוד, אבל אתה לא יכול פשוט להשתמש בו כדי לסחור. אתה יכול להשתמש בו למדידת היבטים מסוימים של פעולת מחיר, אך אלא אם כן אתה מבין את ההקשר של מה שאתה מודד ומה המשמעות של אסטרטגיית המסחר שלך, זה יתגלה כחסר תועלת מבחינת המסחר..

אל דאגה נדבר על אינדיקטורים למסחר כולל פיבונאצ’י פיבונאצ’י והרחבות אך ראשית נבחן את מבנה השוק.

מבנה השוק

מהו מבנה השוק? כאשר שרטטים וסוחרים מתייחסים למבנה השוק, הם בדרך כלל מדברים על מצב השוק הנוכחי מבחינת פעולת מחיר קודמת. בעיקרון, איך שוק התנהג.

היכולת להבין את מבנה השוק פירושה שאתה יכול להסיק את מצב השוק רק להסתכל על פעולות מחיר קודמות. לאחר שיש לך הקשר לגבי מיקום השוק, אתה יכול למחוק את מדדי המסחר שלך כדי לבנות על תצוגת המאקרו הזו. ניתן לבצע מדידות מדויקות כדי לאשש תצוגה נוספת.

ברמת המיקרו, היכולת שלך להסתכל בתרשים וברגע ולהבין את כל אזורי התמיכה וההתנגדות. זו היכולת לדעת היכן נמצאים כל אזורי המפגש העיקריים. והכי חשוב, זו היכולת לדעת מתי לסכן את ההון שלך מתי להישאר שטוחים.

אני בספק אם יש ספר ללמוד על מבנה השוק. זה לא מערכת חוקים שאתה לומד אלא ההבנה שאתה מפתח באמצעות התניה. אתה לומד את השווקים באופן קבוע ואחרי תקופת זמן, התרשימים פשוט הגיוניים. זה כמו לקרוא. אתה לא קורא במודע, נכון? אם אתה מעיף מבט על טקסט כלשהו, ​​דעתך קוראת אותו אוטומטית.

אינדיקטורים למסחר – ניתוח מגמה וטווח

עכשיו בואו נעבור על כמה מדדי המסחר הנפוצים ביותר. המדדים שנדון בהם, אני מאמין, שכל מסחר מתחיל צריך להיות מודע ולדעת כיצד להשתמש בו. יתר על כן, אני רוצה לדון גם בשילוב הטוב ביותר של אינדיקטורים למסחר יומי.

מגמות וקווי מגמה

מגמות בשוק הן מושג פשוט ביותר להבנה, אך בפועל, זה יכול להיות די קשה, במיוחד כאשר הכסף על הקו. מסחר עם המגמה הוא הדרך הפשוטה ביותר להרוויח כסף. זה מאפשר לך להחמיץ זמן בשוק ועדיין להרוויח כסף. לדוגמא, אם קנית אתר בכל עת במהלך 2017, רוב הסיכויים שהיית מרוויח כסף.

אנו משתמשים בקווי מגמה כדי לבודד טרנדים אך הם נעשים ברורים בדיעבד רק. מדוע מישהו יתקשה להבין אם היה מהפך בשוק? הדרך הפשוטה ביותר לקבוע מגמה היא להסתכל על הפסגות והשפלות.

אם השוק ממשיך לעשות שיאים גבוהים ונמוכים יותר, אתה יכול להשתמש בשפל הנמוך כדי לצייר קו מגמה. אך זכרו שקווים אלה משמשים כעוזרים חזותיים ואין להם שום השפעה אמיתית על השוק. יתכן שתצטרך לצייר מחדש את הקווים ללא כל שינוי במגמה.

טווחי מסחר – תמיכה והתנגדות

גרף מגמת ירידה בביטקוין ב- Coinbase Pro

סחר עם המגמה. הטרנד הוא חבר שלך.

כאשר השווקים אינם במגמה, הם בדרך כלל נסחרים בטווח צדדי. תקופות אלו יכולות להיות תנועות הצידה, כלומר, לא יהיו שיאים או שפלים חדשים. הֵם מופיעים בין מגמות וחשוב להבין אותם אם אתה רוצה להיות סוחר מגמות.

אז מהם אזורי תמיכה והתנגדות? שיא שוק מכונה בדרך כלל התנגדות ושפל בשוק מכונה תמיכה. כשהמחיר גבוה מספיק, זה מושך מוכרים לשוק. תרשימים מתייחסים לרמות מחירים כגון התנגדות. באופן דומה, כאשר המחיר נופל מעבר לנקודה, קונים נכנסים לשוק ומכריחים את עליית המחיר, זה נקרא תמיכה.

תוכלו למצוא אזורי תמיכה והתנגדות בין אם בשוק מגמה או בשוק היקפי. היכולת שלך לזהות ולצפות לרמות תמיכה והתנגדות חשובה לפיתוח אסטרטגיית מסחר בת קיימא.

ממוצעים נעים (MA)

תואר שני יכול להיות שימושי ביותר אם משתמשים בו עם אינדיקטור אחר לאישור אותות.

תואר שני יכול להיות שימושי ביותר אם משתמשים בו עם אינדיקטור אחר לאישור אותות.

ממוצע נע הוא עוד אינדיקטור פופולרי במיוחד. זהו אחד מאותם אינדיקטורים שכמעט כל סוחר משתמש בהם. מק”טים משמשים להחלקת נתוני מחירים, למעשה, זה יוצר קו יחיד חלק, המייצג את המחיר הממוצע.

ישנן מספר דרכים בהן סוחרים משתמשים בממוצעים נעים באסטרטגיות המסחר שלהם. השימוש הבסיסי ביותר בו הוא לקבוע אם שוק מתפתח או נע. אם הממוצע הנע נע בעיקר אופקית, סביר להניח שהמחיר נע.

דרך נוספת להשתמש בתואר שני היא באמצעות מוצלב, המשמש לקביעת ערכי קנייה או מכירה. אתה מתחיל לתכנן שני תואר שני בתרשים שלך. ישנם מספר שילובים שתוכלו לבחור בהם, אך הנפוצים ביותר הם ממוצעים נעים של 200 יום ו -50 יום.

אות קנייה מתרחש כאשר הממוצע הנע במהירות, ה- MA ל -50 יום עובר מעל ה- 200 יום ל- MA. אות מכירה מתרחש כאשר ה- MA למשך 50 יום יורד מתחת לממוצע הנע של 200 יום. אתה יכול גם לשלב מדדים אחרים כגון המחיר צריך להיות גם לעבור מעבר לתואר שני ואז חוזר לבדיקות חוזרות של התואר השני, כאשר ה- MA משמש כתמיכה או התנגדות.

אינדיקטורים למסחר – ניתוח נפחים

ניתוח מחירים ונפח בסיסי

נפח יכול לעזור לנו לאמוד את חוזקה וכדאיות הפריצה או המגמה הקיימת. כאשר המחירים עולים, עליכם לראות גם עלייה בהיקף הנלווה לעליית המחירים. אם המחיר עולה אך הנפח הכולל יורד, אתה יכול לצפות שהמגמה תאבד תאוצה, מכיוון שיש פחות קונים מעבר לעצרת..

אם המחיר פורץ מתחום המסחר, עליכם לחפש עלייה מקבילה בהיקף המסחר. באופן כללי, פריצות בנפח חלש נוטות להפוך וחזור לטווח המסחר.

דבר חשוב נוסף לגבי ניתוח עוצמת הקול הוא כיצד נפח עולה בנקודות מפנה עיקריות. השווקים כמעט תמיד חווים עליות עצומות בנפחים במהלך קיצוניות מחירים, כלומר בשיא או בשפל לפני היפוך מחירים. עיין בתרשים לעיל להמחשה של קוצים בנפח בנקודות מפנה מרכזיות.

נפח איזון (OBV)

OBV, אחד האינדיקטורים המובילים שעליהם אנו יכולים לסמוך.

On Balance Volume או OBV הוא ללא ספק אינדיקטור המסחר המבוסס על נפח. המחוון עולה או עולה כאשר המחירים עולים ויורדים בערכם או יורד למטה כאשר המחירים יורדים.

OBV הוא הכי הרבה שימושי כאשר השוק נמצא בתבנית איחוד או נסחר בטווח מסחר. זה יכול לעזור לנו לזהות את הכיוון של פריצת מחירים אפשרית. אם OBV שוברת תמיכה או התנגדות משלה, כיוון ההפסקה מסמל את כיוון מהלך המחיר הבא.

יתר על כן, OBV יכול לשמש גם אישור לפעולת מחיר עתידית. אם מתרחשת פריצה, אתה רוצה לראות שינוי מקביל ב- OBV שמצדיק את המהלך. לדוגמא, אם המחירים עולים, אתה רוצה ש- OBV יגדל ויעשה גם שיאים חדשים.

פרופיל נפח

פרופיל עוצמת הקול יכול לעזור לך לזהות תחומים פוטנציאליים של תמיכה והתנגדות.

מרבית הסוחרים רגילים לנתח נפח כהיסטוגרמה שמתווה מתחת לתרשים המחירים. פרופיל עוצמת הקול הוא גישה שונה במקצת לניתוח עוצמת הקול. במקום לצפות בנפח מבחינת זמן, זה מאפשר לנו לראות נפח מבחינת מחיר. אז במקום לראות כמה ביטקוינים נסחרו בשעה, אתה זוכה לראות כמה ביטקוינים נסחרו בטווח מחירים.

ניתוח פרופילי נפח מוסיף מימד נוסף לניתוח שלנו ויכול לעזור לנו להשיג את היתרון הדרוש לנו בכדי להרוויח כסף בשווקים. פרופיל הנפח מאפשר לנו לבודד טווחי מחירים שעשויים לעניין אותנו. לדוגמה, באיזה מחיר התרחש מרבית היקף העסקאות?

מידע כזה יכול לעזור לנו לזהות תמיכה והתנגדות על סמך רמות המחירים שהקונים או המוכרים ייכנסו לשוק. נקודת מפתח שיש לזכור בעת שימוש בפרופיל הנפח היא שנפח גבוה משויך לטווחי מסחר ונפחים נמוכים מייצגים מגמות.

אינדיקטורים למסחר – מומנטום וניתוח מגמות

מדד חוזק יחסי (RSI)

RSI הוא כמו סכין הצבא השוויצרי של כל המדדים. למד הכל להשתמש בו וזה ישמש אותך טוב.

RSI הוא אינדיקטור מבוסס מתנד, כלומר, הוא נע בין טווח של אפס למאה. RSI הוא אינדיקטור פופולרי ביותר וניתן להשתמש בו במספר דרכים. ראשית, הוא משמש כ אמצעי לקבוע אם שוק נרכש יתר על המידה או נמכר יתר על המידה.

על פי ה- RSI, שוק נרכש יתר על המידה אם המדד הוא מעל 70 או 80 בהתאם לפרמטרים של המדד. שוק שנקנה יתר על המידה הוא שוק שתיקון אם לא היפוך. אם האינדיקטור נמוך מ- 30 או 20, ניתן לראות את השוק כממכר יתר ועתיד לתיקון כלפי מעלה.

דבר חשוב מאוד לזכור בעת שימוש ב- RSI הוא מצב השוק. כאשר השוק נמצא במגמה חזקה, אין זה יוצא דופן שה- RSI יגיע ל- 70 או 30 ויישאר שם לפרקי זמן ממושכים. לדוגמא, במהלך שוק השוורים של הביטקוין לאורך שנת 2017, השוק נרכש יתר על המידה אך בכל מקרה המשיך גבוה יותר.

דרך פופולרית נוספת להשתמש ב- RSI וכנראה יעילה יותר היא למדוד את המומנטום של השוק. אם המחיר הופך שיא חדש, אתה רוצה ש- RSI גם יהפוך לשיא חדש. אי ביצוע מייצג סטייה בין המחיר ל- RSI, שמשמעותה היחלשות תנופת השוק.

הפרש התכנסות נע ממוצע (MACD)

MACD הוא אחד המדדים הבודדים שיכולים לשמש אינדיקטור מוביל ופיגור.

eth btc ה- MACD מדי יום

ה- MACD הוא עוד אינדיקטור מבוסס מתנד פופולרי במיוחד. הוא משמש את שניהם, כמומנטום ואינדיקטור בעקבות מגמה. האסטרטגיה הבסיסית ביותר של MACD היא לבדוק היכן נמצאים הקווים במחוון. אם הקווים נמצאים מעל האפס למשך פרק זמן ממושך, סביר להניח שהמגמה כלפי מעלה. אם הקווים נמוכים מאפס, רוב הסיכויים שהמגמה היא כלפי החיסרון.

מלבד זיהוי המגמה, המחוון יכול גם לסייע בקביעת אותות כניסה. יש שתי שורות על המחוון, MA מהיר ו- MA איטי. אות קנייה מופעל כאשר הקו המהיר עובר מעל הקו האיטי. אות מכירה מופעל כאשר הקו המהיר חוצה מתחת לקו האיטי. לאחר ההצלבה, אם הקווים חוצים את סימן האפס, ניתן להתייחס אליו כאות אישור.

לבסוף, ניתן להשתמש ב- MACD, ממש כמו RSI, גם כדי לקבוע את המומנטום של המגמה. כדי לאמוד אם המומנטום גדל או יורד, אתה הולך חפשו אחר סטייה בין המחיר ל- MACD. אם משתמשים בו יחד עם RSI, זה יכול להיות כלי חזק ביותר שיעזור לך לקבוע את תנופת השוק עם פחות אותות שווא.

אינדיקטורים למסחר – שונות

להקות בולינגר

להקות בולינגר הוא חברו הטוב ביותר של סוחר ההיפוך.

בניגוד לרוב המדדים שסיקרנו עד כה, להקות בולינגר שונות. הם רצועות תנודתיות שעוזרות לנו לקבוע סטיות תקן שונות של פעולת מחיר. המחוון מציע דרך מצוינת לאמוד מתי התנודתיות גוברת או פוחתת.

כאשר התנודתיות גוברת בשוק, הלהקות סביב המחיר מתרחבות וכאשר התנודתיות פוחתת, הלהקה מתכווצת. אין דרך אחת נכונה להשתמש במחוון זה. במקום זאת, זה עובד הכי טוב אם אתה משלב את זה עם טכניקה אחרת כדי ליצור מערכת מסחר.

תן לי לתת לך דוגמה כיצד תוכל להשתמש בלהקות בולינגר. בהנחה שיש מגמת ירידה בשוק. אתה יכול להשתמש ברצועות כדי לקנות מטבלים חדים לרווחים מהירים לטווח הקצר, כאשר המחיר חוזר לממוצע. עיין בתרשים להמחשה של הדוגמה.

הצטברות והרחבות של פיבונאצ’י

לא משנה סוג הסוחר, תמיד יש שימוש ביחסי פיבונאצ’י.

בניגוד לרבים מהמדדים שבחנו עד כה, פיבונאצ’י היא לא ממש אינדיקטור בפני עצמו. זה יותר כלי מדידה המבוסס על יחסים שנמצאו ברצף פיבונאצ’י. הוא משמש בעיקר לקביעת היקף התיקון במגמה.

אתה לא באמת יכול להשתמש בכלי פיבונאצ’י בפני עצמו. הסיבה לכך היא שזה רק כלי מדידה. אך ישנן מספר מערכות ואסטרטגיות מסחר המשתמשות ביחסי פיבונאצ’י, מה שהופך אותו לשימושי ביותר. לדוגמה, הדפוסים ההרמוניים של סקוט קרני כולם מבוססים על שילוב של יחסי פיבונאצ’י.

כלי פיבונאצ’י משמש גם לקביעת מידת המהלך. לדוגמא, אם ברצוני להרחיק ממיקום, אוכל להוציא רווחים חלקיים מעמדה כאשר המחיר יגיע לרמה של 1.27 פיבונאצי של המהלך הקודם, כלומר 127% מהמהלך הקודם. זה מעט מתקדם ואני בטוח שנפרט יותר במאמרים עתידיים, אך לעת עתה תוכלו להסתכל בתרשים לדוגמא..

מסחר יומי

דיברנו על מספר אינדיקטורים למסחר אבל אני לא יכול לסיים את המאמר בלי לגעת בנושא המסחר היומי. אני יודע שהרבה אנשים רוצים להיכנס למסחר יומי ורוצים לדעת על השילוב הטוב ביותר של אינדיקטורים למסחר יומי.

מה שאני רוצה שתבין זה שום דבר לא משתנה באופן מהותי כאשר אתה סוחר יום בניגוד לעסקאות שעשויות להימשך שבוע או כמה ימים. הדבר היחיד שמשתנה הוא פרק הזמן.

אם אתה סוחר יום, אתה פועל במסגרת הזמן הקצרה ביותר האפשרית. במקום להסתכל בתרשימים היומיים, 4 השעות או השעות. תשתמש בתרשימים של 15 דקות כמסגרת זמן הניתוח שלך תרשימים של 5 ו -1 דקה כמסגרת זמן המסחר או הכניסה שלך.

אז בעצם, עליכם לקבל החלטות מהירות. האינדיקטורים יסתגלו בהתאם למסגרת הזמן שלך, אך העניין הוא שהתנאים משתנים במהירות. יכול להיות שתהיה לך הגדרת קנייה שאולי לא תהיה שם אחרי דקה או אפילו שניות.

אסטרטגיית מסחר יומי

שוק קנוי יתר על פי ה- RSI יכול להימכר בכעבור מספר דקות בלבד אם התנודתיות גבוהה מספיק. אתה צריך להבין קצת את זה. הדברים מתרחשים ממש במהירות בטווחי הזמן הקצרים יותר. אני לא מנסה להרתיע אותך. אני רק רוצה שתהיו מוכנים כך שלא יהיו הפתעות.

בכל מקרה, השילוב הטוב ביותר של אינדיקטורים למסחר יומי, לדעתי, יהיה ה- RSI משמש בשילוב עם להקות בולינגר. אתה יכול לחפש תנאי קניית יתר או מכירה מופרזת ולהיכנס כאשר המחיר חורג מלהקות בולינגר. ברור שתצטרך לקחת רווחים מהירים באמת מכיוון שהעסקאות שלך לא יימשכו זמן רב.

ברור שלא תשתמשו במשיכות של פיבונאצ’י. או זקוקים לאינדיקטורים רגישים המגיבים במהירות לתנאי שוק נעים במהירות. אתה יכול גם לבחור במערכות שלמות אחרות כגון DMI, SAR פרבולי או Ichimoku Cloud.

תוכנת אינדיקטור למסחר

כמובן שתצטרך פלטפורמה ראויה בכדי שתוכל להשתמש בכל האינדיקטורים והכלים הללו ולנתח את השווקים. להלן מספר המלצות. אתה יכול לבדוק אותם ולראות איזו תוכנת מחוון מסחר אתה הכי אוהב.

TradingView

תרשימי מניות, הצעות מחיר ורעיונות סחר בחינם - TradingView

TradingView היא תוכנת תרשים מבוססת אינטרנט מצוינת. יש לה כלים חברתיים משלה וקהילה תוססת של סוחרים ואנליסטים. לא רק שאתה יכול ללמוד מהכלים החברתיים שלה, אלא אפילו לבדוק איך כמה מהסוחרים בפלטפורמה הצליחו לאורך השנים. אתה יכול לפרסם את הרעיונות שלך בשווקים ולקבל משוב מסוחרים אחרים.

קויניגי

הכריזה על Coinigy Mobile: מסחר נקודתי במטבעות רב-חליפין באמצעות מכשירי iOS ו- Android חוט עסקי

Coinigy היא פלטפורמת תרשימים שנוצרה במיוחד עבור מטבעות דיגיטליים. אתה יכול לגשת לנתוני מחירים כמעט מכל חילופי המטבעות הפופולריים. אתה יכול אפילו לסחור ישירות מחוץ לטבלאות, שהיא תכונה חשובה עבור סוחרי יום, שם המהירות היא גורם חשוב. בסך הכל, Coinigy היא תוכנת תרשים מצוינת ואתה בהחלט צריך לבדוק את זה.

סיכום

בסופו של דבר, חשוב לזכור שכל המדדים הללו הם רק כלים. אופן השימוש בכלים אלו חשוב בהרבה מהכלים עצמם. הדבר האחרון שהייתי רוצה לומר הוא, אל תלמד רק כיצד להשתמש בכלים אלה. הבן את משמעות המידע שאתה מקבל באמצעות כלים אלה.

לדוגמה, אתה מבין מה זה קניית יתר וממכר יתר בהקשר של RSI. אבל מה קורה בשוק אחרי שהמדד אומר לך שהוא קנה יתר על המידה? האם השוק מתהפך לחלוטין? או שיש רק נסיגה? כמה זמן מגמה יכולה להימשך במצב של רכישת יתר?

היכולת שלך לענות על שאלות אלו חשובה בהרבה מהיכולת שלך פשוט להשתמש בכלים אלה. אני מקווה שאעשה מאמר נוסף כיצד לקבל תשובות לשאלות אלו. אז עד אז, עקוב אחר מאמרים נוספים.

לקרוא: 12 הכלים הטובים ביותר לכל סוחר מטבע מטבע רציני (או בעל)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner