מהם זוגות מטבע?

במסחר במט”ח אתה מחליף במקביל מטבע אחד למשנהו. זה אופי השוק. בפשטות רבה, צמד מטבעות הוא שני מטבעות אשר “משויכים” יחד עם ערך המטבע האחד המתבטא במשנה השני.

באמצעות מאמר זה נעמיק באלמנטים המדויקים של צמד מטבעות, מה משמעות המספרים וסוגים שונים של צמדי מטבעות שללא ספק תיתקל בהם כאשר אתה סוחר בשוק המט”ח. זה אמור לחמש אותך בהבנה טובה של צמדי המטבעות השונים הקיימים, וגם בהם ייתכן שתרצה לסחור.

יסודות זוג מטבע

כאמור, סחר במט”ח הוא החלפה של שני מטבעות בו זמנית. מה שצמד מטבעות עושה בתפקודים הבסיסיים ביותר הוא לשלב את המסחר הזה של שני מטבעות למכשיר או נכס אחד. בואו נסתכל מקרוב על איך זה קורה:

שני האלמנטים הנדרשים להרכבת צמד מטבעות הם מטבע בסיס, ומטבע הצעות מחיר. מטבע הבסיס הוא שם המטבע המקוצר הראשון שתראה, ומטבע הצעת המחיר הוא השני.

לדוגמא, אם ניקח את צמד המטבעות EUR / USD, היורו הוא המטבע הבסיסי והדולר האמריקאי הוא מטבע הצעת המחיר. באופן דומה, אם ניקח דוגמה נוספת של USD / CAD, הדולר האמריקאי הוא המטבע הבסיסי, בעוד הדולר הקנדי הוא מטבע הצעת המחיר. זוהי נקודת התייחסות ראשונה חשובה המסייעת בהבנת צמדי המטבעות שלך.

המספר שתראה מייצג כמה מטבע הצעת מחיר נדרש לרכישת יחידה אחת ממטבע הבסיס. הרחבת הדוגמא שלנו ושימוש בשיעור של היום, אם אנו רואים EUR / USD = 1.12 אז אנו יודעים שזה יעלה 1.12 $ (ציטוט מטבע) לקנות € 1 (מטבע בסיס). באופן דומה USD / CAD = 1.35 מראה לנו שזה עולה $ 1.35 CAD לרכוש $ 1 USD.

לכן, בדוגמאות המפורטות לעיל, תוכל לראות כיצד שני מטבעות משולבים ומוכנים למסחר באמצעות צמד מטבעות.

סוגים שונים של זוגות מטבע

אם אתה מתחיל לסחור עם מתווך מט”ח כלשהו, ​​בדרך כלל תשמע שלושה מונחי מפתח או קטגוריות כשמדובר בצמדי מטבעות. מדובר בזוגות עיקריים, זוגות מינוריים (או צלביים) וזוגות אקזוטיים. הנה מבט מפורט יותר על כל קטגוריה של צמד מטבעות.

זוגות מטבע עיקריים

ישנם בסך הכל שבעה זוגות מטבע שנחשבים לזוגות גדולים. כל אלה כוללים את הדולר האמריקני בצד אחד והם EUR / USD, USD / JPY, GBP / USD, USD / CHF, USD / CAD, AUD / USD ו- NZD / USD.

זוגות אלה מייצגים לא רק את רוב המטבעות והכלכלות הגדולות בעולם, אלא שהם גם זוגות המטבעות הנסחרים ביותר בשוק. המשמעות היא שהם נעים בתדירות גבוהה יותר, אם כי אולי לא בצורה חדה יותר כמו זוגות מטבעות אחרים, ולרוב ישנן הזדמנויות רבות להסתבך במסחר בצמדים אלו בכל עת במהלך היום. בשל הנפח הגבוה יותר של זוגות מטבעות אלה הנסחרים, העלויות כמו המרווח במט”ח יכולות להיות נמוכות יותר.

זוגות מטבע קלים

צמדי מטבעות מינוריים הם אלה שאינם כוללים את הדולר האמריקאי בצד אחד של הצמד, אך בדרך כלל מופיעים באחד המטבעות העיקריים האחרים כגון EUR, GBP או JPY בצד אחד של הצמד.

צמדי מטבעות אלה יכולים להיקרא גם צלבים, או צמדי מטבעות צולבים. הם אמנם לא נסחרים באופן נרחב כמו הזוגות הגדולים, אך המתווכים המובילים בדרך כלל נושאים באופן קבוע מבחר גדול של זוגות מינוריים שעדיין נסחרים לעתים קרובות למדי לאורך היום. כמה דוגמאות למטבעות מינוריים פופולריים כוללים את EUR / GBP, AUD / JPY ו- GBP / CAD.

צמדי מטבעות מינוריים אלה עשויים להיות מעט תנודיים יותר מזוג מטבעות עיקרי, ועלות המסחר במונחי פריסת מט”ח בהחלט יכולה להיות מעט גבוהה יותר. עם זאת, עם זאת, הם עדיין בחירה נסחרת ופופולרית עבור רוב סוחרי המט”ח.

זוגות מטבע אקזוטיים

הקטגוריה השלישית של צמדי מטבעות שתראו בהיצע הם זוגות אקזוטיים. זוגות אלה מורכבים בדרך כלל ממטבע עיקרי אחד המשויך למטבע אחד מכלכלה מתעוררת. דוגמאות כאן עשויות לכלול USD / RUB, USD / PLN, USD / HKD ורבים אחרים.

סוג זה של צמד מטבעות אקזוטי לא תמיד יהיה זמין למסחר, אם כי חלק מהמתווכים עשויים לשאת מבחר מהם. זוגות אלה נסחרים בדרך כלל לא מעט פחות מהזוגות הגדולים או הקטנים. זה יכול להיות שהמרחב הרבה יותר גבוה במקרים מסוימים. זוגות אלה יכולים להיות גם תנודתיים באופן משמעותי משאר סוגי צמדי המטבעות ולכן זה גם דבר שכדאי לזכור בעת המסחר.

באילו זוגות מטבע כדאי לסחור?

כאשר אתה שוקל לסחור, זוהי בחירה שתצטרך לבחור בהתאם לזוגות המטבעות שהמתווך שלך מחליט להציע. בסופו של דבר, הבחירה תלויה בך, אם כי ישנן כמה נקודות מפתח שיש לציין כאשר אתה סוחר בכל קטגוריה שונה של זוגות מטבע..

הראשון מביניהם הוא עלות המסחר. כאמור, תגלה כי עלות המסחר של צמד מטבעות גדול בדרך כלל נמוכה בהרבה מזו של זוג אקזוטי, ונמוכה מעט מזוג מינורי. אם עלות זו מהווה דאגה, הקפד להכניס אותה למסחר שלך, ותמיד בדוק שוב את המרווחים לפני שתבצע את המסחר שלך. כנקודת עניין, צמד EUR / USD הוא צמד המטבעות הנסחר לרוב בשוק ולעתים קרובות מציע את הפער הנמוך ביותר בהתאם למתווך שלך..

השיקול השני שעליך לקחת הוא לחשוב על תנודתיות בשוק. בדרך כלל, צמדי המטבעות הנסחרים פחות, ובפרט מטבעות אקזוטיים יכולים לסבול מתנודות פתאומיות וחדות. זה נובע בין השאר מהנפחים הנמוכים יותר הנסחרים, אך גם בגלל רגישות המטבעות בשווקים המתעוררים בכל הנוגע לנושאים חברתיים ופוליטיים..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner